1. Suomi
  2. Kaikki 3M tuotteet
  3. Teipit
  4. Fleksopainolevyjen kiinnitysteipit
  5. 3M™ Cushion-Mount™ E1915 kuvalaattateippi, Vaaleanpunainen, sekalaiset mukautetut koot

3M™ Cushion-Mount™ E1915 kuvalaattateippi, Vaaleanpunainen, sekalaiset mukautetut koot

  • 3M ID 7100013256

Vaaleanpunainen kuvalaattateippi tehokkaalla ilmanpoisto-ominaisuudella

Paksuus 0,38 mm

Kevyt keskitasoinen

Näytä enemmän tietoja

Yksityiskohdat

Tärkeimmät ominaisuudet
  • Vaaleanpunainen kuvalaattateippi tehokkaalla ilmanpoisto-ominaisuudella
  • Paksuus 0,38 mm
  • Kevyt keskitasoinen
  • Teipin paksuuden tarkka kontrollointi sallii painajan käyttää painotyössä useata vaahtotiheyttä, jotta painotuloksen laatu on optimaalinen
  • Easy Mount -lineri luo mikrokanavia molempiin liimapintoihin. Risteävä kuvio poistaa ilman teipin ja sylinterin/holkin välistä tai teipin ja laatan välistä. Tuottavuus kasvaa, käsittelyaika lyhenee ja painovirheet poistuvat

Kiinnitä polymeeripainolaattoja painosylintereihin 3M™ Cushion-Mount™ Plus kuvalaattateipillä E1915. 0,38 mm paksu vaaleanpunainen kaksipuolinen vaahtoteippimme ilmanpoisto-ominaisuudella ja laatan helpon irrottamisen takaavalla liimalla. Sitä käytetään nopeissa prosesseissa, joissa on enimmäkseen rasteripintoja.

3M™ Cushion-Mount™ Plus kuvalaattateippi E1915 on suunniteltu kiinnittämään flexopainolaattoja sylintereihin tai holkkeihin. Se takaa laadukkaan ja hyvän tuloksen nopeissa prosesseissa, joissa on enimmäkseen rasteripintoja. Easy Mount -linerimme luo mikrokanavia molempiin liimapintoihin. Risteävä kuvio luo liimaan jatkuvan ja pysyvän mikrokanavien verkoston, joten ilma pääsee karkaamaan teipin ja sylinterin/holkin välistä tai teipin ja laatan välistä. Liima-aine teipin suojapaperipuolella (laattapuoli) on suunniteltu polymeeripainolaattojen kiinnitykseen, sillä on erinomainen pitokyky painatuksen aikana ja se irtoaa siististi laatasta poistettaessa. Liima teipin suojapaperittomalla puolella (sylinteripuoli) on suunniteltu flexopainokoneiden sylintereihin tai holkkeihin, joihin se on helppo kiinnittää, ja se irtoaa siististi poistettaessa.

Tyypilliset Ominaisuudet

Resurssit

Ota meihin yhteyttä. Olemme täällä sinua varten.

Tarvitsetko apua löytääksesi oikean tuotteen projektiisi? Ota meihin yhteyttä, jos tarvitset tuotetietoja, teknisiä tai sovelluksiin liittyviä neuvoja tai haluat tehdä laajemmin yhteistyötä 3M:n teknisen asiantuntijan kanssa ( ).

Lähetä meille viesti

Kiitos esittämästänne pyynnöstä 3M:lle. Lomakkeessa antamianne tietoja tullaan hyödyntämään pyyntöön vastattaessa. Pyynnöstä riippuen vastaus voidaan toimittaa sähköpostilla tai puhelimitse 3M:n edustajan tai valtuutetun yhteistyökumppanin toimesta, joka käsittelee henkilötietojanne 3M:n tietosuojakäytäntöjen mukaisesti.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 3M takes your privacy seriously. 3M and its authorized third parties will use the information you provided in accordance with our Privacy Policy to send you communications which may include promotions, product information and service offers. Please be aware that this information may be stored on a server located in the U.S. If you do not consent to this use of your personal information, please do not use this system.

  • Lähetä viesti

Kiitos yhteydenotostasi 3M:lle

Olemme vastaanottaneet viestisi ja tarkastelemme nyt tiedusteluasi
Edustajamme ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse tai sähköpostilla

An error occurred.


Samankaltaiset tuotteet

Ensisijainen taustapaperin paksuus (metrinen) 0.11 mm
Ilmanpäästö Kyllä
Komposiittiholkit Ei
Levityspaksuus (metrinen) 0.381 mm
Liimatyyppi Differentiaaliakrylaatti
Painolaatu (sarja) 19-sarja
Suojalineri Monipinnoitettu polyesteri
Takuuaika 2 vuotta valmistuspäivästä
Tausta materiaali Polyeteenivaahto
Teipin kokonaispaksuus ilman taustapaperia (metrinen) 0.4 mm
Teollisuudenalat Tulosta
Tulostuslaatu Yhdistelmäpainatus - kevyt keski
Tuotemerkit Cushion-Mount™
Tuotemuoto Rulla
Tuotteen väri Pinkki
Uretaaniholkit Kyllä