3M™ PELTOR™ Comfort -kupusuojaimissa X2A on virtaviivaiset kaksoiskupit, jotka suojaavat tehokkaasti ja mahdollistavat yhteensopivuuden muiden suojavälineiden kanssa. Kupusuojaimissa on pehmeät ja leveät pehmusteet, sähköisesti eristetty lankapäälakisanka ja suuri tila kunkin kupin sisällä lämmön kertymisen vähentämiseksi. Kupusuojaimet tarjoavat lisämukavuutta ja suojaa jopa melutasolla 31 dB.
Hanki tehokas kuulonsuojaus ja lisämukavuutta 3M™ PELTOR™ Comfort -kupusuojaimilla X2A, 94–105 dB. Kupusuojaimemme tarjoavat pehmeämmän puristavuuden ja kevyen rakenteen. Kupusuojaimet on valmistettu tarjoamaan suojaa melutasoilla 94–105 dB, ja vähentävät melutasoa jopa 31 dB. Mukavuustaso paranee pehmeillä ja leveillä pehmusteilla, jotka auttavat vähentämään painetta korvien ympärillä. Sähköisesti eristetty lankapäälakisanka jakaa paineen tasaisesti pään alueelle. Kosteuden ja lämmön kerääntyminen vähenee kuppien sisällä olevan suuren tilan ansiosta, kun taas niiden ohut, kaksinkertainen rakenne parantaa yhteensopivuutta muiden henkilönsuojainten, kuten 3M:n silmälasien ja hengityslaitteiden kanssa; tämä kannustaa käyttöä ja vaatimustenmukaisuuden noudattamista.
Kiitos esittämästänne pyynnöstä 3M:lle. Lomakkeessa antamianne tietoja tullaan hyödyntämään pyyntöön vastattaessa. Pyynnöstä riippuen vastaus voidaan toimittaa sähköpostilla tai puhelimitse 3M:n edustajan tai valtuutetun yhteistyökumppanin toimesta, joka käsittelee henkilötietojanne 3M:n tietosuojakäytäntöjen mukaisesti.
Olemme vastaanottaneet viestisi ja tarkastelemme nyt tiedusteluasi
Edustajamme ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse tai sähköpostilla